Bileşenler
Menü

Gratiae ürünleri %100 Doğal materyaller kullanılarak (mineral sular, bitki özleri ve meyveler) elde edilmiş, klinik testlerle cildi iyileştirmedeki başarısı kanıtlanmış benzersiz bir cilt ve güzellik bakım ürünlerine sahiptir.

Bahçe Nanesi Yağı

Bahçe Nanesi Yağı

Nane, bazen 'dünyanın en eski ilacı' olarak kabul edilir; arkeolojik kanıtlar en azından on bin yıl önce kullanıldığını göstermektedir. İlişkili özellikler: Uyarıcı, tonik, antifungal, antibakteriyel.

Yulaf Çekirdeği Özütü

Yulaf Çekirdeği Özütü

Organik Sertifikalı

Bu ekstrakt cilde büyük yararlar sağlar ve akneler, sivilceler, lekeler, egzama, dermatit, zona ve herpes gibi deri problemleri ve rahatsızlıklarının tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılır. Büyük tahriş edici ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu bilinmektedir ve uzun yıllar başarıyla kullanılmıştır ve mükemmel sonuç verir.


Cadı Fındığı

Cadı Fındığı

Tarih boyunca tıbbi olarak kullanılan Cadı Fındığı özütünün sıkılaştırıcı, antiseptik, anti-inflamatuar, antimikrobiyal, antibakteriyel, antifungal ve anestetik özelliklere sahiptir ve bu sayede çeşitli kozmetik kullanımları için vazgeçilmez bir bileşendir.


Aloe Vera

Aloe Vera

Organik Sertifikalı

Aloe Vera cilt için doğal şifacı olarak düşünülür. Yara izlerini, yaşlılık çizgilerini, işaretleri ve lekeleri azaltarak sağlıklı yeni dokuların büyümesini destekler. Cildin su tutan ikinci katına nüfuz ettiği kanıtlanan Aloe Vera, cildi canlandırır ve ölü hücrelerin yok edilmesine yardımcı olurken yatıştırıcı ve toksik arındırıcı özellikleri sayesinde ağrı kesici özelliği de taşımaktadır.


Üç Zerafet

Üç Zerafet

Organik Sertifikalı

Thermo Mineral Su olarak da bilinen Üç Zarefet; maden suyu mineral bakımından zengindir ve kükürt ile diğer önemli mineralleri içerir. Thermo Mineral Su hızlandırılmış metabolizma, hücre yenilenmesi ve eklem ağrılarının hafifletilmesine katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır.


Badem Yağı

Badem Yağı

Organik Sertifikalı

Badem Yağı, bilimsel isimiyle Prunus Amygdalus Dulcis, ince dokusu sayesinde kolayca emilir ve cildi yumuşak ve ipeksi pürüzsüzlüğe kavuşmasına yardımcı olur. Bildiğimzi yağların aksine ipeksidir ve cildi yumuşatmak ve parlak, genç görünümlü bir cilt yaratmak için kullanılır. Çok besleyici ve koruyucu bir yağdır ve çatlamış, tahriş olmuş ciltler için idealdir.


Organik Tuz

Organik Tuz

Organik Sertifikalı

Organik Tuz doğal ortamlardan geleneksel yöntemlerle toplanan tuzlar için kullanılan bir terimidir. Organik Tuz doğal kaynaklardan, çerçevesi belirlenmiş özel yöntemlerle ve tamamen en ile toplanarak yüksek saf standartları taşıması sağlanır.


Jojoba Yağı

Jojoba Yağı

Jojoba Yağı cildimiz tarafından doğal olarak üretilen sebum yağı ile benzer kimyasal yapıya sahip olduğundan cildimiz tarafından en kolay emilen yağlardan biridir. Yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları ve diğer çizgileri azaltmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Buna ek olarak, yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik etmeye yardımcı olurken anti-bakteriyel özellikleri ile ekstra hijyen sağlar.


Sitrik Asit

Sitrik Asit

Sitrik Asit; limon ve greyfurt gibi narenciye meyvelerinde doğal olarak oluşan organik asitlerden elde edilir ve doğal bir koruyucudur. Sitrik asit bir alfa hidroksil asittir (AHA). Sitrik asitin antioksidan, koruyucu ve peeling özelliklerine sahip olduğu kanıtlanmıştır.


Yonca Özütü

Yonca Özütü

Canlılığını yitirmiş ciltler için biyolojik uyanış sağlayan Yonca özütü, kollajen üretimini arttırarak cildi onarır ve korur.


Lupine Proteini

Lupine Proteini

Organik tatlı beyaz Lupin'den elde edilen Lupin proteini, cildin bariyer işlevini güçlendiren ve geliştiren, su kaybını önleyen zengin bir tamir, yenileyici ve nemlendirme proteinidir. Hücresel aktiviteyi uyarır ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Cildin su ve nem kaybını önler.

Haberdar_Olun